مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

فصل چكمه‌هاي كوتاه و بلند

فصل چكمه‌هاي كوتاه و بلندفصل پاييز وقتي كه به ميانه راه مي‌رسد و هوا باراني مي‌شود بازار چكمه‌هاي بلند و كوتاه گرم مي‌شود.
بهترين راه براي اينكه پاهاي خود را از سرما و خيسي حفظ كنيد پوشيدن چكمه است اما در نظر داشته باشيد كه چه نوع چكمه‌اي انتخاب كنيد.
اگر قصد داريد كه از در خانه‌تان سوار ماشين بشويد و در مقصد هم از ماشين پياده شويد (يعني آنكه اصلا پياده روي نداريد) مي‌توانيد از چكمه‌هايي با جنس جير استفاده كنيد. يادتان باشد كه با اين نوع چكمه‌ها بايد كيف هم‌جنسش را استفاده كنيد. براي رفتن به سركار يا محل‌هاي اداري استفاده از اين جنس را پيشنهاد نمي‌كنيم. اين جنس چكمه‌ها در نوع كوتاه يا بلندش مناسب براي شركت در مهماني‌ها يا عروسي‌هايي است كه در شب‌هاي پاييزي و زمستاني برگزار مي‌شود. به ياد داشته باشيد كه براي استفاده از چكمه‌هايي كه تا زير زانو هستند حتما از شلوار مناسب استفاده كنيد. براي چكمه‌هاي بلند با جنس جير به شما پيشنهاد مي‌كنيم از شلوار جين تيره يا ماهوت مشكي استفاده كنيد. در صورتي كه مي‌خواهيد از دامن استفاده كنيد دامن‌هاي تيره با جنس پشمي يا جين‌هاي تيره بهتر هستند.
چكمه‌هاي بلند با پاشنه‌هاي نازك به‌هيچ عنوان مناسب استفاده روزمره نيست. حتي اگر جنس آن از چرم باشد. روزهاي باراني كه سطوح لغزنده هستند اين كفش‌ها باعث مي‌شوند كه نتوانيد تعادل خود را حفظ كنيد. استفاده از كيف‌هاي بزرگ در اشكال مختلف مناسب روزهاي پاييزي است چراكه در اين فصل شما لباس‌هاي اضافه‌تري داريد مثل دستكش ،شال‌گردن يا... و بهتر آن است كه وقتي آنها را لازم نداريد در كيف‌تان بگذاريد به جاي آنكه دستتان بگيريد.
در هنگام انتخاب رنگ چكمه هم همچنان به شما پيشنهاد مي‌كنيم كه رنگ‌هاي تيره را انتخاب كنيد كه دستتان براي انتخاب لباس‌هايتان باز باشد. اگر يك چكمه بلند بنفش دل شما را برده است قبل از آنكه غصه گران بودنش را بخوريد به اين فكر كنيد كه اگر آن را بخريد چند بار مي‌توانيد بپوشيدش؟ چند دست لباس بنفش داريد؟ و مطمئن باشيد كه هرچقدر هم كه آن كفش زيبا باشد بايد با ساير لباس‌هاي شما هماهنگي داشته باشد. پيشنهاد ما براي شما انتخاب يك نيم‌بوت است كه بهتر است رنگش مشكي يا قهوه‌اي تيره باشد. پاشنه چهارگوش براي اين فصل بهتر است چرا كه مي‌توانيد آن را با شلوار پارچه‌اي يا جين هماهنگ كنيد.
سعي كنيد پاشنه چكمه بيشتر از ۵ سانتي‌متر نباشد. اگر چكمه شما زيپ نداشته باشد مي‌توانيد بيشتر اميدوار باشيد كه روزهاي بيشتري از آن استفاده خواهيد كرد. چون زيپ مشمول هيچ گارانتي نمي‌شود و اگر زيپ چكمه شما به‌هردليلي خراب شود بايد با چكمه‌تان خداحافظي كنيد.
حتما چكمه‌تان را يك شماره بزرگ‌تر بخريد كه اگر خواستيد جوراب كلفت بپوشيد بتوانيد چون در روزهاي برفي و سرد جوراب نازك باعث مي‌شود كه به‌دليل سرما از چكمه‌تان متنفر شويد!
يك پيشنهاد ديگر هم برايتان داريم اگر مي‌توانيد پا روي قلبتان بگذاريد از خريدن چكمه بلند منصرف شويد! به‌طور كلي استفاده از نوع فانتزي آن در روزهاي باراني غيرممكن است و در روزهاي غيرباراني هم داخل آن خيلي گرم است مگر شما در سراسر زمستان به چند عروسي دعوت مي‌شويد كه بخواهيد هزينه‌اي به اين سنگيني را متحمل شويد اما اگر واقعا دلتان يك چكمه بلند مي‌خواهد پيشنهاد مي‌كنيم كه جنسش را چرم انتخاب كنيد. باز هم به زيپ توجه كنيد كه اگر نباشد بهتر است و در چكمه بلند بهترين حالت كوتاهي پاشنه آن است.
متناسب با قدتان چكمه را انتخاب كنيد اگر قد بلندي نداريد چكمه تا بالاي زانو مناسب شما نيست.
هماهنگ‌بودن رنگ كيف و كفشتان را هم فراموش نكنيد.
 
روزنامه تهران امروز

نوشته شده در دوشنبه 1390/2/5ساعت 10:43 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog